Opis

"HEARTLESS DARKNESS"
Alternatywna rzeczywistość.
W obliczu zagrożenia jakim był wybuch III wojny światowej, Ameryka odcięła się od pozostałych kontynentów, zamykając się na świat i tworząc niezależne, totalitarne państwo. Kraj został podzielony na 7 hrabstw, każde z odpowiednią specjalizacją i rozłożeniem na kilkanaście prowincji.

Arabella miała w swoim życiu to szczęście, że przyszła na świat w najmniejszym, najbardziej zaniedbanym hrabstwie, a w dodatku w możliwie najgorszej prowincji, władnej przez bezlitosnego tyrana, który dla własnego zysku nie cofnie się przed niczym. Siedemnastoletnia dziewczyna nie zawraca sobie głowy polityką ani układami panującymi w okolicy, skupiając się na tym, co dla niej najważniejsze - rodzinie. Z całych sił próbuje zapewnić godny byt niedołężnemu ojcu i ukochanej siostrze. Żyjąc z dala od ludzi i płynących z ich towarzystwa niebezpieczeństw, nigdy nie spodziewała się, że jej życie potoczy się w tak nieprzewidywalny sposób.

Tylko jeden jedyny błąd popełniony przez nastolatkę sprawi, że cały jej świat zostanie wywrócony do góry nogami, a każdy przetrwany dzień będzie darem niebios. Zmuszona do porzucenia wpojonych wartości i wszelkich zahamowań moralnych stanie do walki o życie - nie tylko swoje, ale także swoich bliskich. 

Czy w mieście, takim jak to, jest miejsce na jakiekolwiek ludzkie uczucia? 

* * * *

Inspiracja

Nie wiem czy to opowiadanie doczeka się trailera, bo jestem w tym cienka, ale ten filmik jest dla mnie ogromnym natchnieniem i w 90% oddaje osobowość głównej bohaterki i klimat opowieści, dlatego zachęcam do obejrzenia! (Zastrzegam, że nie mam żadnych praw autorskich do filmu - znalazłam go na youtube i uznałam, że niemal idealnie odzwierciedla mój zamysł, więc postanowiłam się nim z Wami podzielić)

W razie jakichkolwiek pytań, dajcie znać!

5 komentarzy:

 1. ciekawe, zapowiada się inaczej niż reszta ff, czekam na pierwszy rozdział ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. no no z takim opowiadaniem się jeszcze nie spotkałam, aczkolwiek fabuła troszkę [w małym stopniu, ale jednak] przypomina mi trylogię Igrzyska Śmierci, którą ubóstwiam :* będę czytać :* <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo w tworzeniu "świata" inspirowałam się IŚ i serią Niezgodna, ale po za tym ani fabuła, ani bohaterowie, ani nic innego nie będzie miało podobieństwa do tych dzieł :)

   Usuń
  2. Domyślam się bo nie wierze, że ty byś plagiatowała, bo naprawde masz ogramnąbwyobraźnię <3 i świetnie umiesz to przekazac :-*

   Usuń