czwartek, 25 czerwca 2015

HD Rozdział 16
Rozdział 16
            - Znowu ty – fuknął z tradycyjnie zmierzłą miną Colton, gdy tylko wkroczyła do pokoju w przerwie między treningami.
            - Ciebie też miło widzieć – odparła niedbale. Zaczepki i oschłość tego chłopaka już całkowicie po niej spływały. Przywykła do tego, a nawet niemal to polubiła. Patrząc na jego wieczną obojętność, mogła uznać, że takie chamstwo to jego forma okazywania sympatii.
            - A gdzie twój królewicz? – zapytał z wyraźną kpiną, bawiąc się sznurkami z kaptura swojej brązowej bluzy. Jego szare oczy jak zwykle nie wyrażały zupełnie niczego, pusto wpatrując się w otoczenie.
            - Właśnie na niego patrzę – odparła, przybierając kokieteryjny ton. Blondyn spojrzał na nią z zaskoczeniem, które szybko przerodziło się w zniesmaczenie. Zmarszczył nos i otrząsnął się, jakby chciał odgonić natrętną muchę. Ciemnowłosa zaśmiała się, dumna ze swojej riposty. – Już się tak nie bocz, marudo – mruknęła, opadając na kanapę i szturchając go łokciem. Prychnął i poprawił grzywkę, ostentacyjnie ją ignorując. Odpłaciła mu się dokładnie tym samym, wcinając przygotowaną uprzednio kanapkę. Po chwili, gdy kompletnie uśpiła jego czujność, wyrwała mu z zaskoczenia pilota i włączyła swój ulubiony kanał, na którym leciały głównie programy przyrodnicze. Usłyszała jedynie przeciągłe jęknięcie jej towarzysza, który widocznie nie podzielał jej zachwytu nad życiem oraz rozwojem pingwinów i od razu spróbował odebrać Arze jej zdobycz. – Odwal się, Colton – warknęła odpychając go jedną ręką, a drugą wysuwając tak daleko, jak to możliwe, byleby tylko nie zbliżył się do przełącznika. Całe szczęście, że zdążyła odłożyć jedzenie na stolik.
            - Nie będę oglądał tego gów…
            - Słownictwo, Colt – upomniała go, pokazując mu język i wbijając mu palec między żebra, co spowodowało, że wygiął się nienaturalnie i znacznie odsunął. Jego twarz wykrzywił nieatrakcyjny grymas, a oczy zaczęły ciskać gromy w stronę zadowolonej nastolatki.
            - Jak dzieci – westchnął Jo, który właśnie wkroczył do pomieszczenia.
            - Dobrze, że jesteś. Zabierz ją stąd natychmiast – niemal zażądał, patrząc na nią z ukosa, a jego spojrzenie wyrażało szczerą irytacje.
            - Żebym to ja musiał się z nią męczyć? Dzięki, ale wolę, gdy znęca się nad tobą – oznajmił, wyraźnie podśmiewając się z coraz bardziej zdenerwowanego chłopaka. Wyciągnął puszkę ze swoimi ulubionym gazowanym napojem i paczkę krakersów, po czym pomaszerował do kanapy, gdzie pozostała dwójka znowu zaczęła się szamotać i przepychać. Wykorzystując ich skupienie na sobie nawzajem, bez problemu zabrał dziewczynie pilota i natychmiast przełączył kanał na sportowy.
            - To nie fair – burknęła, krzyżując ramiona i mrużąc oczy. Dziecinne zachowanie chłopaków zaczynało się jej udzielać i obawiała się, że niebawem całkiem zgłupieje. W ramach zemsty porwała garść chrupków od Diabła i napchała sobie nimi całą buzię. – To wy jesteście nieznośni – wymamrotała i po prostu ich zostawiła. Spojrzeli po sobie znacząco, ale żaden z nich tego nie skomentował.
            Arabella natomiast udała się do recepcji, gdzie z daleka dostrzegła znajomą czuprynę. W ostatnim czasie zyskała jeszcze jedną osobę, z którą chętnie przesiadywała w wolnej chwili.
            - Hej, Nina – pomachała jej, podchodząc do lady. – Działo się coś ciekawego?
            - Nie za bardzo – odparła, lekko się krzywiąc. – Żadnych rewelacji. Ciasteczko? – zapytała, wyciągając w jej stronę opakowanie kruchych ciastek z kawałkami czekolady, którymi ochoczo się poczęstowała.
            - Dobrze, że Shannon mnie tak męczy na tych treningach, bo przy takiej diecie już bym się w drzwiach nie mieściła – stwierdziła, klepiąc się po brzuchu.
            - Jasne, akurat. Mogłabyś zjeść słonia, a i tak wyglądałabyś jak patyk – mruknęła ciemnowłosa, przerzucając strony w jakimś kolorowym magazynie.
            - Sugerujesz, że czegoś mi brakuje? – spytała, nieco urażona. Jak każda dziewczyna, mimo swojego nietypowego stylu życia, miała swoje kompleksy i nie była szczęśliwa, gdy ktoś wytykał jej to jak wyglądała.
            - Nie, skądże, ale dwa kilo więcej tu i ówdzie by ci nie zaszkodziło – wyjaśniła, spoglądając na nią wymownie. Wzrok brunetki automatycznie powędrował w dół, ale szybko spojrzała z powrotem na koleżankę.
            - Nie każdego natura tak hojnie obdarza – mruknęła z przekąsem, spoglądając na subtelnie odkryty dekolt Niny. – Ale przynajmniej jestem inteligentna.
            - Już sobie tak nie schlebiaj, na mądrą główkę nikogo tutaj nie złapiesz – powiedziała, uśmiechając się zadziornie.
            Ich uwagę przykuły sylwetki nowoprzybyłych gości. Dwie dziewczyny i chłopak szli za jednym z tutejszych osiłków, a ich miny wyrażały zaniepokojenie i niepewność. Wyglądali młodo i niewinnie, z pewnością nie byli jeszcze nawet pełnoletni. Jasnowłosa dziewczyna otoczyła się ramionami, a jej nieco przygarbiony kompan wodził wzrokiem po całym wnętrzu, jakby szukał jakiegoś punktu zaczepienia. Wyglądali na równie zagubionych, co ona, gdy pierwszy raz przekroczyła próg tego budynku.
            Prawie już nie pamiętała tych zamierzchłych czasów, gdy te mury budziły jej strach, a wszystko wydawało się obce i chłodne. Widok tych dzieciaków przywołał wypchnięte ze świadomości wspomnienia i uświadomił jej, że jakimś cudem oswoiła się z tym miejscem i nie była pewna czy mogła uznać to za coś pozytywnego.
            Cała czwórka skręciła w korytarz, który prowadził tylko do jednego miejsca – biura Blacka. Na jej ciele pojawiła się gęsia skórka, a żołądek zakłuł ją nieprzyjemnie. Nowi – pomyślała. Jeszcze przed świąteczną przerwą pojawiło sporo rekrutów, a teraz nadciągali w znacznym, jak na jej oko, nadmiarze. Nie była pewna, co to oznaczało, ale na pewno nie wróżyło to niczego dobrego.
            - To było dziwne – rzuciła recepcjonistka, marszcząc brwi, ale szybko skupiła się na poprzednio wykonywanych czynnościach. Wszyscy dobrze wiedzieli, że w tym budynku lepiej uważać na słowa i zawczasu ugryźć się w język.
            - To ja wracam do roboty – wymamrotała nieprzytomnie Ara, pogrążona we własnych, ponurych przemyśleniach, po czym skierowała się prosto na salę treningową. Przez pogawędkę z Niną spóźniła się kilka minut, co jej trenerka skwitowała dezaprobatą i dorzuciła jej dodatkowe powtórzenia do każdej serii ćwiczeń. Mimo tego wysiłek nie sprawił dziewczynie większej trudności. Była jakby oderwana od rzeczywistości, zbyt bardzo skupiając się na własnych teoriach, szukając racjonalnego wyjaśnienia na to, co się wokół niej działo.
            - Poćwiczysz dzisiaj trochę swoją celność z dystansu – oznajmiła Shannon, podając jej broń. Standardowo postrzelała jakiś czas do tarczy, ale stało się to dość nużące już po kwadransie, więc spojrzała ze znudzeniem na swoją opiekunkę. – Spróbuj tego – powiedziała, wskazując na inne stanowisko. Ciemnowłosa podeszła z nieufnością do połyskujących na stoliku sztyletów i przemierzyła wzrokiem odległość między nimi, a celem. – Pora nauczyć się czegoś nowego – dodała pokrzepiająco, podając jej jedno z ostrzy. Kilkakrotnie zdążyła tego wcześniej spróbować, ale szło jej to na tyle opornie, że zawsze powracała do ulubionego łuku czy kuszy. Tym razem po prostu chwyciła rękojeść i nie zastanawiając się długo, cisnęła nim przed siebie. Trafiła nieco poniżej planszy, co tylko zmotywowało ją do dalszych prób. Nim się obejrzała, kilkanaście noży było wbitych w ścianę, każda coraz bliżej wyznaczonego czerwonym kołem środka. Uderzenia były szybkie, ale przemyślane, a w każde kolejne wkładała więcej z siebie – wyładowywała w ten sposób całą frustrację i niemoc, którą odczuwała niemal każdego dnia od wielu tygodni. Tresowano ją jak robota, chciano by stała się bezwzględną maszyną, wykonującą każdy ich rozkaz, a ona bezwiednie się temu poddawała i w chwilach przebłysku, gdy jej gorycz osiągała szczyt, nie mogła wytrzymać nawet sama ze sobą.
            Gdy wreszcie opadła z sił, a po jej ciele spływały strużki potu, zdała sobie sprawę, że całkowicie straciła poczucie czasu, a w pomieszczeniu prócz niej i Shannon pojawiły się kolejne osoby. Grupka osób zebrała się dookoła i obserwowała uważnie jej poczynania. Z zaskoczeniem spostrzegła, że wśród zebranych przeważała płeć piękna. Fuknęła coś niezrozumiałego pod nosem i wgapiając się w podłogę, powędrowała do szatni. Wskoczyła pod prysznic, na zmianę oblewając swoją rozpalaną skórę lodowatymi i gorącymi strumieniami, licząc, że pomoże jej to przywrócić się do porządku. Wychodząc, zdążyła jedynie wciągnąć na siebie czarny top i spodnie, a mokre włosy upiąć w niechlujnego koka. Pakując brudne ubrania do torby, zauważyła, że ktoś do niej dołączył.
            - Co się dzieje? – usłyszała ten niby troskliwy ton, w którym pobrzmiewała ta władcza nuta, żądająca odpowiedzi i niepozwalająca jej zignorować tego natrętnego pytania.
            - Sama chciałabym wiedzieć – mruknęła, szarpiąc się z wiecznie zacinającym się zamkiem błyskawicznym. – Może ty mi powiesz? – zapytała z lekką, ale wyraźnie słyszalną pretensją w głosie. Gdzieś podświadomie liczyła, że jej mentorka nie zamierzała skrywać przed nią istotnych informacji i uświadomi jej na bieżąco, co knuł jej nie do końca zrównoważony szef.
            Blondynka uniosła w niedowierzaniu brwi i skrzyżowała ramiona na wysokości klatki piersiowej.
            - A trochę jaśniej?
            Arabella przygryzła wnętrze własnego policzka, starając się trzymać nerwy na wodzy. Trudno jej było uwierzyć, że trenerka o niczym nie wiedziała, wydawała się być najbardziej świadomą każdej sytuacji, zaraz po Blacku.
            - Skąd nagle wzięło się tu tyle dziewczyn? – syknęła, wyraźnie podminowana. Sądziła, że większość złości zostawiła na sali, ale mimo doskwierającego zmęczenia wszystko w niej wrzało.
            - Zawsze tu były – odparła wymijająco, nie spuszczając z niej swoich wielkich, lazurowych oczu. – Po prostu nie zwróciłaś na nie uwagi.
            - No jasne, przez cztery miesiące nie zauważyłam, że na każdym treningu otacza mnie tylko banda skretyniałych facetów, którzy znacznie częściej używają swoich pięści niż mózgu. Nie rób ze mnie takiej idiotki – warknęła, nie wiedząc skąd w niej taka zuchwałość by odzywać się w ten sposób do osoby, która właściwie mogła zadecydować o jej losie. – Widziałam tu nie jedną kobietę, ale żadna nie wyglądała jakby wykonywała taką robotę jak ja – dodała, gdy nie uzyskiwała wyczekiwanych odpowiedzi.
            - Nie muszę ci się z niczego tłumaczyć i nie pozwalaj sobie na za wiele – odparła jedynie, mierząc ją surowym wzrokiem.
            - To przestań mydlić mi oczy i powiedz mi tyle, ile możesz – poprosiła znacznie łagodniej. Nie chciała niszczyć swojej relacji z Shannon ani nawet jej denerwować, ale nie potrafiła sama tego wszystkiego zrozumieć, a brak wytłumaczenia doprowadzał ją do szału.
            - Na razie nic nie mogę, ale niedługo wszystko stanie się jasne – odrzekła tajemniczo, uśmiechając się bez krzty pogody. Jedyne, co mogła wywołać ta imitacja uśmiechu to dreszcze. Po tych słowach skierowała się do wyjścia i zdawała się zakończyć ich konwersacje, lecz przystanęła w progu i rzuciła cztery słowa, które spowodowały jedynie większy mętlik w głowie nastolatki.
 – Stałaś się inspiracją, Arabello.

Stałaś. Się. Inspiracją.
I n s p i r a c j ą.
Kolejne litery i słowa powtarzały się w myślach Ary niczym zacięta płyta. Sposób w jaki jej opiekunka wypowiedziała to zdanie odbierał mu całe pozytywne znaczenie. Nie była głupia i choć nie usłyszała nic konkretnego, dodała dwa do dwóch i wynik wcale nie okazał się zadawalający. Doskonale wiedziała, że tryb jej życia nie mógł inspirować do niczego dobrego. Jeśli do tego udało jej się natchnąć swoim działaniem Blacka, musiała to być prawdziwa tragedia.
Zrozumiała, że była testem.
Próbą kontrolną.
            I sprawdziła się.
            Skoro eksperyment wypadł tak świetnie, Anthony postanowił powiększyć skalę jego wykonywania. Wnioski nasuwały się same, jakby Shannon pchnęła pierwszy klocek, który niczym domino w błyskawicznym tempie pozwolił jej połączyć wszystkie elementy układanki w sensowną całość.
            Tkwiła w miejscu, wodząc wzrokiem po otoczeniu, ale nic nie widziała, gdyż wszystko przysłoniły jej mroczne wyobrażania. Na jej twarzy malowała się konsternacja, a serce biło niespokojnie, jakby nagle znalazła się w zagrożeniu. Pierwszy raz zamarzyła, żeby cofnąć czas i zapobiec temu wszystkiemu, bo z każdym dniem odkrywała, że jej drobny błąd zaważa o losie zbyt wielu niewinnych ludzi.
            - Halo, tu ziemia – dobiegło do niej i zauważyła, że ktoś usilnie pstryka jej przed oczami palcami. – No nareszcie! Myślałam, że będę musiała wzywać egzorcystę.
            Zmarszczyła brwi, spoglądając cierpko na stojącą przed nią dziewczynę. Nie mogła mieć więcej niż szesnastu lat, a jej krótkie sterczące włosy były zafarbowane na fioletowo. Jej odkryte uszy były przyozdobione mnóstwem przeróżnych kolczyków, a od szyi do dekoltu jasną skórę nastolatki przykrywał czarny, skomplikowany tatuaż. Zaraz za nią do szatni wkroczyły kolejne osoby, co pozwoliło Arabelli zrozumieć, że następny trening dobiegł już końca. Odpłynęła na zdecydowanie zbyt długo.
            Zauważyła, że kilka par ślepi jest wpatrzonych prosto w jej postać. Domyśliła się, że należały one do jednostek, które widziały ją w akcji. Czym prędzej podniosła się z miejsca i zgarniając swoje rzeczy, udała do wyjścia.
            - Mam nadzieję, że niedługo jej dorównam – udało jej się przypadkiem usłyszeć konspiracyjny szept jednej z mijanych nowicjuszek. Po plecach przebiegł ją nieprzyjemny dreszcz, a gardło zacisnęło się nieznośnie. Przyspieszyła kroku i niemal biegiem dotarła na swoje piętro, gdzie z głośnym trzaskiem odizolowała się od świata. Rzuciła torbę w kąt, wiedząc, że obsługa i tak zabierze wszystko do prania, a dodatkowo wypoleruje każdy centymetr kwadratowy tych czterech ścian.
            Nie mogła usiedzieć w miejscu, czując jak myśli kotłują się w jej głowie i powodują doskwierające pulsowanie.
Winna – słyszała podszepty swojej świadomości.- Wszystko przez ciebie.
            Poderwała się z miejsca i nie do końca świadomie skierowała w jedyne miejsce, które zdawało się mieć szansę choć trochę ją uspokoić. Nacisnęła klamkę, nawet nie kwapiąc się do wcześniejszego zapukania. Drzwi uległy jej naciskowi, a w środku przywitała ją głucha cisza. Przynajmniej na moment.
            Po kilku sekundach usłyszała donośny łoskot, a zaraz potem na widoku pojawiło się wielkie, czarne bydle, pędzące prosto na nią. Każda komórka jej ciała zamarła w zaskoczeniu, a strach dosłownie ją sparaliżował.
            - Demon, nie! – zawołał stanowczo właściciel apartamentu, a zwierzę zahamowało dwa kroki od Ary i obrzuciło ją niechętnym spojrzeniem. Pies zaskomlał żałośnie, najwyraźniej niezadowolony z wydanego polecenia i żwawym tempem oddalił się w bliżej nieokreślonym kierunku.
            Ciemnowłosy wgapiał się w swojego gościa, ewidentnie oczekując jakiegoś wyjaśnienia, ale dziewczyna wciąż tkwiła w głębokim szoku i nie potrafiła wydobyć z siebie jednego słowa.
            Diabeł i Demon, cóż za fantastyczna para – pomyślała, podśmiewając się mentalnie z doskonałego dopasowania pupila do właściciela.
            - Nie nauczyli cię w domu ani krzty kultury? – sapnął w końcu, taksując wzrokiem całą jej sylwetkę. Potrząsnęła głową, starając przywrócić sobie jakikolwiek fason.
            - Co tu się dzieje, Jo? – wydusiła słabo, patrząc prosto w jego nieprzeniknione, ciemne tęczówki. W odpowiedzi skinął jedynie znacząco głową, a ona bez dalszej dyskusji skierowała się we wskazane miejsce.
            Parę minut później siedzieli już spokojnie na dachu budynku, znacznie bliżej siebie niż poprzednim razem i Ara nie mogła przestać myśleć o tym, ile się od tego czasu zmieniło. Zdała sobie także sprawę, że choć nieraz wzajemnie się uratowali, tak naprawdę nic o sobie nie wiedzieli i byli dla siebie praktycznie obcymi osobami.
            Oboje wsłuchiwali się w odgłosy miasta, bojąc się przerwać ciszę panującą między nimi, jakby każde słowo mogło zaburzyć pokój, który jakimś cudem udało im się wprowadzić.
            - To wszystko moja wina – wymamrotała ledwie dosłyszalnie Arabella, czując, że oczy zaczynają ją niebezpiecznie piec. Chłopak spojrzał na nią z wyraźnym niezrozumieniem. – Te wszystkie dziewczyny… - urwała, mając wrażenie, że serce dosłownie jej pęknie. Wydawało jej się, że wyzbyła się współczucia i poczucia winy dawno temu, że utraciła umiejętność okazywania empatii bezpowrotnie. Obecnie jednak wszystko buzowało w jej ciele niczym przygotowująca się do wybuchu bomba i niesłychanie obawiała się konsekwencji tego porywu emocji.
            - Przestań się mazać – zganił ją ostro Diabeł, gdy połączył wątki. Drażniła go ta przypadłość ciemnowłosej do brania na siebie odpowiedzialności za losy całego świata. Tak, jakby mieli tu w ogóle na cokolwiek wpływ. – Może i byłaś tą pierwszą, ale to nie znaczy, że bez ciebie nic by się nie wydarzyło – burknął, spoglądając na panoramę średnio urodziwego miasta, w którym przyszło mu spędzać większość życia.
            - Jak to? – spytała, nie do końca to wszystko pojmując.
            - Black to wieloletni gracz w tej branży. To oczywiste, że znudziło mu się nękanie młodych osiłków i szukał nowych wrażeń. Akurat ty się napatoczyłaś, ale w przeciwnym wypadku padłoby na inną, głupią smarkulę i wszystko skończyłoby się dokładnie tak samo – wyjaśnił trochę poirytowany. Poczuła się urażona na myśl, że uważał ją tylko za „głupią smarkulę”, ale starała się to wypchnąć ze swojego rozumu i skupić na pozostałej części jego wypowiedzi.
            To ona wszystko zapoczątkowała, ale to nie znaczyło, że była wszystkiemu winna. Nie mogła brać na siebie wszystkich przewinień ludzkości. Miała nadzieję, że ta świadomość pozwoli jej psychice nieco odetchnąć.
            - Chodźmy stąd zanim zamarzniemy – powiedział, podrywając się z miejsca. Dopiero  wtedy zdała sobie sprawę, że wyskoczyła tutaj w samej koszulce, a całe jej ciało zdążyło przez te kilka minut porządnie skostnieć.
            Schodząc z powrotem do mieszkania, usłyszeli znajome pikanie swoich komunikatorów. Brunetka poczuła tak dobrze znane ukłucie niepokoju, a nieproszone czarne myśli zawitały do jej umysłu.
            - O wilku mowa – mruknął z przekąsem Jo, kierując się od razu w odpowiednią stronę. Wciąż zmartwiona, ruszyła jego śladem.
            Dotarcie do gabinetu szefa zajęło im zbyt mało czasu by mogła się uspokoić. Zresztą widok Blacka zawsze napełniał ją trwogą i nic nie mogło ją na to przygotować.
            -  Wejść – zagrzmiał jak zwykle. Szatyn przepuścił ją w drzwiach, ale nie wynikało to raczej z jego manier. Wkraczali do paszczy lwa i widocznie wolał wepchnąć ją na pierwszy ogień.
            W niewielkim pokoju znajdował się już niejeden osobnik. Niektórych kojarzyła, inni byli nowi. Łączyło ich jedno – niepewny wyraz twarzy i oczekiwanie na niekoniecznie zadawalające odpowiedzi.
            - Miło was widzieć, moi drodzy – oznajmił nieszczerze, a na jego pomarszczonej twarzy odmalował się cyniczny uśmiech. – Chciałem was wyłącznie poinformować, że wyjeżdżacie.  
* * * *
Może nie tak szybko, jakbym chciała, ale jest. Widać progres, prawda? 
I co o tym myślicie? Jakie macie teorie na temat tego "wyjazdu"? 
Za tydzień wyjeżdżam (o ironio), ale jak mnie zmotywujecie to przed tym jeszcze coś dodam :)
+ Nadchodzą wydarzenia, na które czekam od początku tego opowiadania afhidskod 
Komentujcie, proszę, bo nie wiem czy nie piszę dla siebie 
 

7 komentarzy:

 1. Jeju coraz ciekawej się robi. Czekam nn :) dodaj przed wyjazdem haha będę ci stopy całować xd

  OdpowiedzUsuń
 2. prześpią się tak?! :D no bo ten, wymiana kadry ? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodaj. Umieram.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piszesz dla nas :) dodaj przed wyjazdem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz bardziej WC iagajace. Dodaj **

  OdpowiedzUsuń
 6. Come on! Nie możesz nas zostawić z takimi wieściami bez wyjaśnienia!:)
  Rozdział świetny, coś się już pomału zaczyna dziać:) Czekam na następny!

  OdpowiedzUsuń